30
Jakub Maślanko

mak

02.11.2014

Od pierwszej minuty Andrespolia 2003 osiągnęła przewagę w środku pola dzięki czemu gra koncentrowała się na połowie drużyny PTC. Jednak sposób gry przyjęty przez „Fioletowych” polegający na pressingu i wzajemnej asekuracji sprawiał piłkarzom z Wiśniowej Góry kłopot z wyjściem na czyste pozycje strzeleckie.

Już w 3 minucie szybką akcję przeprowadziła trójka naszych ofensywnych zawodników Włodarczyk – Malec – Makulski. Strzał tego ostatniego wziął na siebie obrońca gospodarzy i piłka wyszła za linię końcową. Chwilę później ładnym rajdem lewym skrzydłem popisał się Szymon Żurawski. Goście starali się odpowiadać szybkimi kontrami ale dobry mecz rozgrywali nasi obrońcy Sadura, Telestak i Grodzki. Wiele akcji inicjowanych przez Andrespolię rozpoczynał Kuba Grodzki na prawym skrzydle.

W 15 minucie piłka trafia w słupek po uderzeniu z dystansu Kacpra Makulskiego. W 19 minucie przed szansą na zdobycie prowadzenia staje PTC gdy po dośrodkowaniu z prawej strony na naszym polu karnym znajduje się dwóch niekrytych napastników gospodarzy. Na szczęście gubią piłkę i obrońcy Andrespolii wyprowadzają kontrę po której sam na sam z bramkarzem wychodzi Mateusz Malec. Jednak za daleko wypuszcza sobie piłkę i ta pada łupem bramkarza. Minute później po ładnej akcji Żurawskiego piłka trafia do Malca ale Mateusz źle uderza i strzał mija bramkę.

W 22 minucie strzał z dystansu Kacpra Makulskiego trafia w poprzeczkę a poprawka Miłosza Sadury przechodzi kilka centymetrów nad nią. W 24 minucie z ostrego kąta uderza Malec. Piłka ociera się o poprzeczkę i spada na pole karne a wybita przez obrońcę trafia do Sadury który silnym strzałem zaskakuje bramkarza PTC. Andrespolia prowadzi 1 – 0. W 29 minucie na 2 – 0 podwyższa wynik Kacper Makulski i takim wynikiem kończy się pierwsze trzydzieści minut.

Druga połową zaczyna się od ataków drużyny gospodarzy którzy na krótko opanowują środek pola. Jednak w 35 minucie Sadura podaniem do Żurawskiego inicjuje akcje lewą stroną. Szymek po raz kolejny w pojedynku biegowym wygrywa piłkę z obrońcą PTC i z linii końcowej podaje do wbiegającego w pole karne Kuby Włodarczyka który plasowanym strzałem w prawy róg zdobywa trzecią bramkę dla Andrespolii. W 36 minucie kolejna „stuprocentowa” akcja Andrespolii, tym razem nie wykorzystana.

W 42 minucie po błędzie w środkowej strefie boiska i stracie piłki wychodzi kontra gospodarzy. Prz biernej postawie naszych obrońców dwóch piłkarzy PTC wychodzi sam na sam z Michałem Krawczykiem który najpierw broni strzał jednego z nich a potem dobitkę drugiego. Niestety jest już bezradny przy drugiej dobitce i PTC zdobywa kontaktową bramkę.

Odpowiedź „Wiśniówki” jest natychmiastowa. Zza linii pola karnego uderza Kacper Makulski a piłka odbijając się od jednego z obrońców zmienia tor lotu i wpada do siatki obok zaskoczonego bramkarza. Dwie minuty później Makulski ze środka zagrywa na prawe skrzydło do Suta. Mateusz zwodem mija obrońcę i z ostrego kąta strzałem między słupkiem a bramkarzem podwyższa wynik na 5 – 1.

W 48 minucie po koronkowej akcji Sut – Malec – Makulski, Kacper uderza z 14 metrów po ziemi w prawy róg kompletnie zaskakując zasłoniętego bramkarza gości. Mecz kończy się wynikiem 6 – 1 dla Andrespolii i trzeba przyznać, że jest to zwycięstwo w pełni zasłużone.