Ryszard Nogaczewski Trener

Kamil Chalimoniuk

08.06.2015

JAKIE MIEJSCE W TABELI, TAKA GRA…

Wyjazdowy mecz Agrosportu z LKS Milanów, zapowiadał wielkie spektakl piłkarski. Oby zespoły nie mogły pozwolić sobie na utratę trzech punktów. Porażka oznaczała coraz mniejsze szanse o włączenie się do walki o awans do wyższej ligi. Tego dnia na stadion przebyła dość duża liczba miejscowych kibiców, aby wspierać swoich zawodników w walce o punkty.

Spotkanie stojące na dość wysokim poziomie prowadziła trojka sędziowska w składzie: p. p. GĄSIOROWSKI, p. PAWLUCZUK, p. MULARCZYK

Mecz zakończył się podziałem punktów: 1 - 1 . GOLA dla Agrosportu zdobył – 27’ARTUR SZYMAŃSKI.

ŻÓŁTE KARTKI: 35’KWIATKOWSKI DAMIAN, 71’RYCERSKI DANIEL, 82’MALINOWSKI ŁUKASZ

Pierwsze minuty spotkania pokazały, że na boisku toczyć się będzie zacięta walka o każdy metr aż do ostatniej minuty . Tempo, jakie narzuciły sobie oba zespoły od pierwszych minut, pozwalały na wysunięcie wniosku: wygra ten, kto wytrzyma do końca. Na początku meczu, gospodarze dłużej utrzymywali się przy piłce na własnej połowie, wyprowadzając od czasu do czasu kontrę w postaci długiego podania na pole karne gości. Zespół Agrosportu w tym czasie po odbiorze piłki, przeprowadzał składniejsze i groźniejsze akcje na bramkę Milanowa. W 3’ na prawej stronie boiska, blisko pola karnego faulowany został Łukasz Malinowski. Rzut wolny wykonał Piotr Romaniuk/ jednak próba posłania piłki w pole karne była nieudana/. W 5’ piłkę prawą stroną z własnej polowy wyprowadził Daniel Rycerski, która trafiła po błędzie obrońców do Marcina Dudka a ten stanął przed znakomitą szansą zdobycia bramki, jednak oddany strzał był zbyt lekki. W 6’ spotkania Artur Szymański po minięciu dwóch zawodników gospodarzy wrzucił piłkę w pole karne prosto na głowę Kamila Chalimoniuka. Piłka jednak przeleciała nad poprzeczką. W 7’ Wyśmienita akcja Agrosportu: Dawid Samociuk z środkowej części boiska zgrał piłkę do Łukasza Malinowskiego a ten wypuścił Marcina Dudka, który wychodził na doskonałą pozycję strzelecką, jednak w ostatniej chwil minął się z piłką. Po okresie przewagi zespołu z Leśnej do głosu doszli gospodarzy mecz, którzy z każdą upływającą minutą zaczęli przeważać na boisku. W 12’ gospodarze stanęli przed szansą zdobycia bramki, jednak przytomna interwencja obrońców Agrosportu uchroniła zespół przed utratą gola. W 13’ Szymański Artur rozpoczął akcję Agrosportu, wyprowadzając piłkę z własnej połowy, podał ją do Malinowskiego Łukasza a ten przedłużył ją do prawej strony boiska do Kamila Karpińskiego, który nie zdążył do piłki, a tak stanąłby w doskonałej sytuacji strzeleckiej. W 14’ w środkowej części boiska faulowany został po raz kolejny Łukasz Malinowski. Rzut wolny wykonał Damian Kwiatkowski, który minimalnie posłał piłkę nad poprzeczką. W 15’ Tomasz Celiński wrzucił piłkę z autu w pole karne prosto do Łukasz Malinowskiego a ten głową przedłużył ją do Dawida Samociuka. Strzał oddany na bramkę przez tego ostatniego minimalnie przeszedł obok bramki. Przez kolejne minuty, akcje obu zespołów były rwane i najczęściej kończyły się przed polem karnym. W 21’ Piotr Romaniuk po raz kolejny raz uderzył na bramkę z rzutu wolnego. W 23’ gospodarze spotkania dwukrotnie zagrozili bramce Agrosportu, wykonując rzut rożny. W 25’ Marcin Dudek ze skrzydła wrzucił doskonałą piłkę w pole karne, jednak nikt z piłkarzy gości nie wyszedł do piłki. W 26’ Kamil Karpiński odebrał piłkę blisko pola karnego i minięciu jednego z obrońców wszedł z nią w pole karne i stanął przed szansą zdobycia bramki, jednak zbyt za szybko podjął myśl o oddaniu strzału. W 27’ Marcin Dudek przeprowadził rajd prawą stroną boiska i wydawało się w pewnym momencie, że akcja zostanie zakończona, ale po błędzie obrońcy zdołał on jeszcze posłać fantastyczną piłkę w pole karne do której doszedł Artur Szymański i przepięknym uderzeniem umieścił piłkę w bramce. Po zdobyciu gola, goście ponownie przeprowadzili składną akcję na bramkę zespołu z Milanowa: Łukasz Malinowski podał piłkę blisko pola karnego do Marcina Dudka a ten przerzucił ją do prawej strony do Kamila Karpińskiego, który mógł się cieszyć z podwyższenia wyniku spotkania, ale zbyt za wcześnie pokusił się na oddanie strzału. W 30’ Daniel Rycerski posłał piłkę z autu na pole karne, przejął ją Łukasz Malinowski, który oddał strzał z bardzo ostrego kąta, jednak futbolówka minimalnie przeszła obok bramki. W 32’ strzałem na bramkę popisał się Artur Szymański. W 34’ na lewej stronie boiska faulowany został Tomasz Celiński. Strzałem na bramkę popisał się z rzutu wolnego Piotr Romaniuk. W 35’ ponownie szybka i składna akcja zespołu z Leśnej: Marcin Dudek po minięciu kilku zawodników gospodarzy spóźnił akcję a mógł posłać górną piłkę do Łukasza Malinowskiego, który wychodził na czystą pozycję strzelecką. W 38’ rajdem prawą stroną boiska popisał się Kamil Karpiński, jednak gospodarze w porę wybili piłkę na rzut rożny, ochraniając zespół przed utratą gola. Rzut rożny wykonał Damian Kwiatkowski. Jednak piłka posłana na pole karne w porę została wybita przez obrońców Milanowa. W 41’ akcję Agrosportu rozpoczął Daniel Rycerski, który wyprowadził piłkę z własnej połowy i podał ją do Kwiatkowskiego Damiana a ten posłał ją do prawej strony boiska do Kamila Karpińskiego. Jednak strzał tego ostatniego został zablokowany przez obrońców. Piłkę ponownie przejął Szymański Artur i zgrał ją do Marcina Dudka a ten ponownie posłał ją do boku boiska do Kamila Karpińskiego, który oddał strzał na bramkę. W 42’ na połowie zespołu blisko pola karnego / zdaniem sędziego/ faulowany został jeden z zawodników Milanowa. Gapiostwo zespołu Agrosport po szybkim wykonaniu wolnego przez gospodarzy skończyło się utratą gola przez zespół Agrosportu. W 45’ piłkę z rzutu rożnego w pole karne posłał Kamil Karpiński prosto na głowę Kamila Chalimoniuk. Jednak uderzona na bramkę przeszła zbyt daleko od słupka i bardzo wysoko. Ostatecznie po dobrym spotkaniu, stojącym na wysokim poziomie I – połowa zakończyła się remisem. Wszystko miało się rozstrzygnąć po przerwie. Wiadomo było, że żaden z zespołów nie odpuści. Szykowały się wielkie emocje do końcowego gwizdka sędziego.

Druga połowa zaczęła się od składnego ataku zespołu z Leśnej na bramkę gospodarzy. W 46’Łukasz Malinowski przyjął piłkę blisko pola karnego podał ją Samociuka Dawida a ten ponownie odegrał ją do Łukasza, który oddał strzał na bramkę. Od tej chwili na boisku aż do 57’ trwała wymiana jak na ringu bokserskim. Akcję za akcją obu zespołów. Niestety kończyły się one zazwyczaj przed linią pola karnego. Żaden zespół nie mógł wypracować sobie klarownej sytuacji, która mogłaby się zakończyć zdobyciem gola. W tym okresie gry bardziej groźniejszym zespołem była drużyna z Leśnej. W 57’ piłkę z rzutu wolnego na bramkę gospodarzy uderzył Piotr Romaniuk. W 59’ Marcin Dudek popisał się strzałem na bramkę. W 60’ Dawid Samociuk zainicjował akcję zespołu z Leśnej , podał ją do Marcina Dudka, który przedłużył do boku do Artura Szymańskiego a ten uderzył na bramkę minimalnie się myląc. Z każdą chwilą przewaga gości coraz bardziej wzrastała. W 65’ Łukasz Malinowski posłał piłkę głowa do Marcina Dudka a ten uderzył na bramkę. W 69’ groźny strzał na bramkę zespołu z Leśnej oddali gospodarzy. W 71’ Marcin Dudek podał piłkę do boku boiska do Kamila Karpińskiego, który uderzył na bramkę. W 73’ strzałem na bramkę Milanowa popisał się Dawid Samociuk, który minimalnie przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 74’ gospodarze wykonywali rzut rożny. Piłka wylądowała na głowie jednego z zawodników, który uderzył z piątki prosto pod poprzeczkę. Jednak fantastyczna parada bramkarza Agrosportu Marcina Broniewicza uchroniła gości przed utratą bramki. W 80’ Kamil Karpiński posłał dobrą piłkę z rzutu rożnego w pole karne, piłka uderzona na bramkę przez Kamila Chalimoniuka głową przeleciała tuż obok bramki. Chwilę później Kamil Karpiński odebrał piłkę na połowie gospodarzy jednemu z pomocników i przeprowadził indywidualny rajd zakończony strzałem na bramkę. W 80’ blisko pola karnego po raz wtóry faulowany został Łukasz Malinowski. Strzałem z rzutu wolnego na bramkę Milanowa popisał się Dawid Samociuk. Goście jeszcze przed ostatnim gwizdkiem mogli rozstrzygnąć spotkanie na swoją korzyść. W 83’ piłka trafiła w rękę obrońcę Milanowa na polu karnym./ sędzia jednak nie chciał widzieć tej sytuacji/. W 85’ to gospodarze mogli prowadzić w tym spotkaniu, jednak doskonała interwencja w polu karnym Andrzeja Gocia zapobiegła utratą gola. W 88’ znajdujący się na lewej stronie boiska blisko pola karnego Marcin Dudek otrzymał piłkę i wziął sprawę w swoje ręce. Kiwnął trzech zawodników w polu karnym Milanowa, wszedł w środek pola karnego i uderzył z około 6 metrów na bramkę. Gdyby piłka była uderzona silniej i w bok, Agrosport mógł wywieźć trzy punkty.

Mecz zakończył się remisem. Należy stwierdzić, że chyba nie krzywdzi to żadnej strony. Było to dobre spotkanie, stojące na wysokim poziomie. Był to mecz walki, gdzie zawodnicy do końcowego gwizdka sędziego pokazali pełne zaangażowanie i siły.