Elana Toruń
Elana Toruń

Michał Arciszewski

04.11.2015

Piłkarze izbickiej Kujawianki w 13. kolejce III ligi odnieśli historyczne zwycięstwo. Podopieczni Arkadiusza Dubczaka pokonali na własnym boisku Elanę Toruń 2:1 (1:0).

Już w pierwszej minucie spotkania po dośrodkowaniu z bocznego sektora boiska Gląba uderzył obok bramki. Cztery minuty później dali o sobie znać goście z Torunia, ale futbolówkę z linii bramkowej po strzale Szatkowskiego wybili obrońcy gospodarzy. W 15 minucie ponownie zaatakowali piłkarze Elany, ale Imiołek był na posterunku. Kwadrans później bliscy strzelenia gola byli podopieczni Arkadiusza Dubczaka. Składną akcję całego zespołu wykończył Galanciak, który uderzył w słupek bramki strzeżonej przez Kryszaka. Przewaga gospodarzy przyniosła efekt sześć minut przed przerwą. W zamieszaniu podbramkowym najwięcej przytomności zachował Gląba, który z 8 metrów wpakował piłkę do siatki.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze. W 58 minucie Kuropatwiński z 20 metrów uderzył nad poprzeczką bramki przyjezdnych. Siedem minut później bliscy wyrównania byli torunianie, gdzie Zentkiewicz mógł trafić do własnej bramki. Szczęście drużynie Kujawianki dopisało także w 72 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka odbiła się od spojenia słupka z poprzeczką. Dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem piłkarze Elany za sprawą Kota doprowadzili do wyrównania, który z najbliższej odległości wślizgiem nie dał szans Imiołkowi. Riposta zespołu z Izbicy Kujawskiej była natychmiastowa. Po dośrodkowaniu z bocznej linii boiska Zentkiewicz głową pokonał bramkarza Elany. W doliczonym czasie gry w pole karne gospodarzy powędrował bramkarz Przemysław Kryszak, który uderzył w słupek bramki Kujawianki. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i izbicznie odnieśli pierwsze historyczne zwycięstwo w III lidze.