Tomasz Chojnacki Kierownik drużyny
Jan Gaczkowski Trener

Gwiazda Toruń

08.05.2016

Idziemy za ciosem! Niby przeciwnik z dołu tabeli, ale postawił nam zdecydowanie większy opór niż Viking czy Olimpia. Po przebudowie zespołu, w Białych Błotach robi się naprawdę fajna ekipa.
Początek dla nas. Kilka groźnych akcji, strzał Ewki z paru metrów minimalnie nad poprzeczką, no i wreszcie Roksana zaskoczyła. Po błędzie obrończyń piłka znalazła się u niej, a ta z zimną krwią wykorzystała sytuację sam na sam. Chwilę później niezrozumienie u naszych stoperek i mógł być remis, na szczęście Zuzka udowodniła, że niesłusznie jest pomijana przy powołaniach do kadry K-PZPN i szybkim wyjściem z bramki uratowała sytuację. Kilkanaście minut potem zgranie Roksany do Witka, a ta z pierwszej piłki zapakowała pod poprzeczkę. Do przerwy dwubramkowe prowadzenie.
Po zmianie stron mogło być 3:0. Zagranie ręką w polu karnym, do wapna podchodzi - nie do końca przekonana - Daria, no i chyba z litości dla przeciwniczek ładuje nie z tej strony słupka, co trzeba (potem już do końca spotkania to rozpamiętywała, zaczęła popełniać błędy i były chwile nerwówki). Za to rywalki się nie pomyliły. Faul Marcy w polu karnym, jedenastka, perfekcyjny strzał i Zuzka bez szans. Mamy bramkę kontaktową. Jednak nadal gra toczyła się głównie na połowie rywalek. Na boisko weszły świeże zawodniczki, tym razem ławkę mieliśmy długą. Kwadrans przed końcem krótkie rozegranie rogu przez Witka do Józi, a nasza kapitan popisuje się najładniejszą bramką w meczu, a może i w sezonie, pakując "rogala" w długi róg z niemal 25 metrów.
W samej końcówce było jeszcze kilka okazji na podwyższenie wyniku, ale 3:1 już zostało do końcowego gwizdka.
Kolejny mecz tej wiosny bez porażki, drugie zwycięstwo z rzędu!