Autor:

jks jaroslaw

Utworzono:

21.08.2014

Po meczu wyjazdowym na ciężkim terenie w Besku udaje się nam wywalczyć trzy punkty, wygrywając z Przełomem 4:2. Jak wiadomo każdy inauguracyjny mecz ligowy ma swoje prawa. Od początku mecz był bardzo chaotyczny. Próbowaliśmy rozgrywać składne akcje, ale widać było brak zgrania w obecnym składzie, co skutkowało licznymi stratami na połowie przeciwnika. Przełom natomiast grał w stylu charakterystycznym dla siebie - posyłając długie piłki na szybkich skrzydłowych i rosłych napastników. Jedna z takich akcji przyniosła naszym rywalom rzut rożny, po którym zamykający dośrodkowanie zawodnik uderzył  z główki w poprzeczkę. Spowodowało to zamieszanie w naszym polu karnym, po którym sędzia podyktował rzut karny. Zawodnik z Beska pewnie wykonał jedenastkę w 20 minucie zdobywając gola dla swojej drużyny. Kolejny etap gry wyglądał podobnie. W 30 minucie błąd w rozegraniu akcji na naszej połowie spowodował podyktowanie rzutu wolnego z niebezpiecznej odległości. Po ładnym strzale pod poprzeczkę bramki Borowiec po raz kolejny wyciągał piłkę z siatki. Na szczęście nie załamaliśmy się tym rezultatem i nadal graliśmy swoją piłkę. Akcje wyglądały coraz składniej, jednak nadal brakowało wykończenia. Nie zabrakło go w 45 minucie kiedy po ładnej akcji i asyście Oziębły nasz napastnik Jarosław Jamrozik wpakował piłkę do siatki. Bramka do szatni dała nam dużego "kopa" i z wielką werwą rozpoczęliśmy drugą połowę. Dało się zauważyć, że nasza drużyna coraz lepiej się rozumie, nie brakowało również komunikacji na boisku. Zaowocowało to w 60 minucie kolejną składną akcją, głównie Gwoździa i Oziębły, po której arbiter wskazał na "wapno". Do karnego podszedł Kiwior. Mimo, że bramkarz wyczuł intencje strzelającego nie wystarczyło to aby uniknąć bramki - udało nam się doprowadzić do remisu. Od tego czasu zawodnicy ofensywni zyskali więcej luzu i wydawało się, że kolejna bramka będzie kwestią czasu. Tak też się stało w 70 minucie, kiedy Jamrozik dołożył kolejnego gola, a Oziębło drugą asystę. Niedługo po tym nasi rywale wyprowadzili groźną akcję, po której świetną interwencją popisał się Borowiec. Jednak był to ich ostatni zryw w tym spotkaniu. Wynik na 4:2 ustalił Kiwior, który wykończył indywidualną akcję Jamrozika. Zwycięstwo w Besku cieszy głównie dlatego, że mimo iż przegrywaliśmy już 2:0 potrafiliśmy grać konsekwentnie i przechylić losy rywalizacji na naszą stronę. Również z dobrej strony pokazali się rezerwowi Spławiński i Dańczura, którzy wnieśli świeżość w nasze szeregi. Na pewno to zwycięstwo pozwoli nam scalić naszą drużynę i odnosić kolejne zwycięstwa.