gmichal88

26.07.2015

KS Biecz 3:2 KS Ropa
(II runda Pucharu Polski na szczeblu gorlickim)

W drugim meczu pucharowym Nasi zawodnicy pokonali KS Ropa 3:2. Niestety mecz dla nas zaczął się niefortunnie. Po zbyt lekkim wybiciu piłki z pola karnego zawodnik drużyny przeciwnej posłał piłkę z prawego skrzydła w stronę bramki. Źle ustawiony bramkarz i piłka wpadła nad nim do bramki. Dopiero po około 30 minutach gry zdołaliśmy wyrównać wynik spotkania. Po wybiciu przez Bochnię do piłki dopadł Michalec Mateusz i lekkim lobem posłał piłkę do bramki. Drugi gol dla przyjezdnych wpadł w wyniku błędu obrońców, którzy nie wybili piłki w polu karnym. Napastnik przeciwników dopadł do piłki i delikatnie skierował ją do bramki. Pierwsza połowa 2:1 dla Ropy.
W drugiej części spotkania już byliśmy bardziej zmotywowani. Nadal nie potrafiliśmy wykorzystać masy sytuacji jak to było w pierwszej połowie. Dopiero około 70 minuty meczu piłka wybita przez obrońców trafiła do Śmigacza, który nic się nie zastanawiając posłał ją wolejem do bramki. Szczęście jeszcze chciało, że piłka odbiła się rykoszetem od głowy obrońcy i wpadła w lewy róg bramki. Swoje sytuacje jeszcze mieli Michalec oraz Grajewski. Dopiero na 5 minut przed końcem precyzyjną wrzutkę z prawej strony Próchnickiego zamienił pięknym strzałem z głowy Grajewski. Podobno szczęście sprzyja lepszym. Dzisiejszego dnia było przy Nas!
W następnej rundzie zmierzymy się z mocnym rywalem, który imponująco zwyciężył w zeszłym sezonie A klasę, LKS Kobylanką.
Zapraszamy na spotkanie.

Skład: Michalec D, Gancarz M, Rewiś K, Michalec J, Kosiba M, Grajewski K, Próchnicki K, Gancarz P, Pacyna K, Michalec M, Rutana T.
Ponadto zagrali: Bochnia B (zm. w 30 min), Śmigacz (zm. w 45 min), Kozioł (zm. w 65 min)
Bramki: Michalec M, Śmigacz S, Grajewski K.