Andrzej Biskup Kierownik drużyny
Patrycja Talar Fizjoterapeuta

Marcin Cięciel

01.09.2014

Mecz 2. kolejki pomiędzy Wierchami Pasierbiec a Uranem Łukowica rozgrywany był w Świdniku, jednak to Wierchy występowały w roli gospodarza tego meczu. Ambitnie i ostro grający zawodnicy Pasierbca przez pierwsze 20. minut stanowili zaporę nie do przebycia dla Uranu. 2 razy poważnie zagrozili bramce strzeżonej przez Maćka Pabiana, jednak na nasze szczęście akcje nie zakończyły się bramką. W miarę upływu czasu to Uran przejmował inicjatywę w meczu czego wynikiem była bramka strzelona przez Macieja Cięciela. Na 2:0 mógł podwyższyć Mariusz Zając jednak nie wykorzystał dogodnej sytuacji bramkowej. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i około 30. minuty meczu gospodarze doprowadzili do wyrównania po indywidualnej akcji napastnika. W 40. minucie meczu potężnym strzałem z dystansu popisał się Radosław Urban i to dzięki niemu Uran schodził do przerwy prowadząc 1:2.

Druga połowa przebiegała spokojnie. Można było odnieść wrażenie że obie drużyny są pogodzone z wynikiem. Uran nie wykorzystał kilku dogodnych szans na podwyższenie wyniku co zemściło się w 88. minucie meczu. Zawodnik gospodarzy z prawej strony zaskoczył lobowym strzałem Maćka Pabiana i piłka znalazła się w siatce. Na nasze szczęście mamy w swoich szeregach Rafała Dyrka, który w doliczonym czasie gry wykorzystał doskonałe podanie Jacka Cięciela i zdobył zwycięską bramkę dla Uranu. Był to na prawdę piękny moment dla piłkarzy Uranu, gdyż z przebiegu całego meczu nie zasłużyliśmy na remis. Poza pierwszymi 20. minutami przez resztę spotkania to Łukowica przeważała i stworzyła więcej dogodnych sytuacji do strzelenia bramki.