90'

Administrator Admin

12.05.2019

LKS Jawiszowice stracił zwycięstwo w końcówce

LKS Jawiszowice grał na wyjeździe z jedną z najsłabszych drużyn w lidze – Górnikiem Wieliczka. Podopieczni Jarosława Płonki wygrywali 2:0, by ostatecznie zremisować 2:2.

W 5. minucie Hałat uderzył z narożnika szesnastki. Piłki odbiła się od poprzeczki. Doszedł do niej Pyrlik i skierował do siatki. W 25.minucie Korczyk otrzymał futbolówkę od Nagiego i pewnym strzałem pod poprzeczkę pokonał bramkarza.

W 35. po podaniu ze skrzydła Pyrlika Korczyk próbował zdobyć kolejnego gola z przewrotki. Tym razem na posterunku był Felsch. Ww 90. minucie sędzia zarządził rzut karny dla gospodarzy. Wykorzystał go Kozik. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry najlepiej zachował się w zamieszaniu podbramkowym.

Sobota 11 maja Górnik Wieliczka – LKS Jawiszowice 2:2 (0:2)
Bramki:0:1 Pyrlik (5.), 0:2 Korczyk (25.), 1:2 Kozik rzut karny (90.), 2:2 Kozik (90+1)

Składy:
Górnik Wieliczka:Felsch, Franczak, Pyś, Sroka (77. Ptak), Wilk, Nowak, Oramus (84. Juras), Kozik, Przetocki, Józefek, Mordec.

LKS Jawiszowice:Szymala, Grabczyński, Kabara, Szymonik, M. Płonka (10. Kocoń), Hałat, Korczyk, Nagi, Herman, Pyrlik, Chrapek. Trener: Jarosław Płonka.